KONST / Litografier / Färglitografi 13713132

nr 1371 3132

Paul Aizpiri

(1919-2016), Frankrike

Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad

Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 11 januari 2021
kl 19:09:49

Paul Aizpiri

Läs mer om Paul Aizpiri